سعیدی 2466 200 0919

کلید سازی شبانه روزی حشمت الدوله

کلید سازی شبانه روزی حشمت الدوله در سریع ترین زمان ممکن برای حل تمامی مشکلات شما، فقط با یک تماس, کلید سازان و قفل سازان مجرب ما در کمترین زمان ممکن در تمامی نقاط حشمت الدوله آماده خدمت رسانی در محل می باشند. کلیدسازی حشمت الدوله با بهترین خدمات همواره در دسترس شماست

کلید سازی شبانه روزی حشمت الدوله

۰۹۱۰۴۹۹۴۳۲۳ – ۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

کلید سازی شبانه روزی حشمت الدوله

حشمت الدوله محله ای است در دل تهران که در منطقه ۱۱ واقع شده است . خیابان آزادی در شمال، خیابان آذربایجان در جنوب، از شرق به کارگر جنوبی و خیابان های زارع، و از غرب به باستان و گلشن محدود میشود.

خیابان آذربایجان کنونی، در گذشته به نام حشمت الدوله شناخته می شده است.و علت آن ، زیستن پزشک معروف زمان قاجار یعنی دکتر حشمت­الدوله که از مالکین و ثروتمندان محله بوده و در دربار نیز رفت­و­آمد داشته است. ایشان فردی قابل احترام در نزد مردم بوده و بسیار در امر خیر کوشا بوده اند.

حشمت الدوله از مالکان بزرگ زمان خویش بوده اند که دارای باغ زیبایی نیز داشته اند که ناصرالدین شاه برای استراحت به باغ او رفت و آمد داشته است. سابقا این خیابان از تقاطع کارگر تا نواب، معروف به حشمت الدوله خاکی و از تقاطع آذربایجان به سمت بازار مرکزی به حشمت الدوله آسفالت معروف بوده است.

بنابراین تاریخ شکل گیری این محله مربوط به زمان محمدرضا شاه پهلوی و توسعه شهر تهران از مرزهای حصار دوم (امتداد خیابان کارگر) بوده است که به ساخت و ساز برای اسکان جمعیت مهاجر و رو به افزایش در نظر گرفته شده و همین امر به مسکونی شدن این محله دامن زده است.

این منطقه با شبکه عریض و منظمی از معابر و دسترسی ها شکل گرفته و در بافت های میانی کارکرد مسکونی و اسکان سریع-پس از موج ازدیاد جمعیت شهری در زمان پهلوی دوم- به خود گرفته است.

اکثر ساکنان این محله مسلمان هستند و اقلیت مذهبی به ندرت یافت میشوند اما در گذشته از ادیان یهودی و ارامنه و زرتشتی در این محله زندگی میکردند. شهید ریچارد ابراهیم نیز یکی از این سکنه بوده که در راه وطن جان خود را از دست داده است.

خانه استاد حسین بهزاد از جمله اماکن مهم و تاریخی محله حشمت الدوله است. امروزه خانه استاد به دانشگاه علمی،کاربردی(زیر نظر میراث­فرهنگی) واگذار شده است، محل آموزش هنرهای سنتی بوده­است. به دلیل نداشتن فرزند و یا ورثه این خانه توسط وکیل استاد بهزادبعد فوت ایشان وقف آموزشگاه هنرهای سنتی می شود.کلید سازی حشمت الدوله آماده خدمت رسانی و باز کردن انواع قفل در سریعترین زمان ممکن بصورت شبانه روزی در این ناحیه و مناطق اطراف با مناسب ترین قیمت میباشد.

 

تاریخ انتشار: 2020/04/18

دیدگاهتان را بنویسید

 

نظرات مشتریان

برای تماس اینجا کلیک کنید