سعیدی 2466 200 0919

تعریف سوئیچ ماشین خارجی

تعریف سوئیچ ماشین خارجی

سوئیچ های خودرو دیگر شباهتی به انواع قدیمی ندارند. سوئیچ های جدید از نظر عملکرد و همچنین شکل ظاهری با انواع قدیمی متفاوت هستند. یک تیغه ی فلزی با روکشی پلاستیکی تمامی اجزای یک سوئیچ مدرن هستند.

تعریف سوئیچ ماشین خارجی

تغییر در شکل ظاهری به منظور سهولت در استفاده انجام شده است. برخی سوئیچ ها تاشو هستند. در این مدل از سوئیچ ها تیغه ی فلزی یا همان کلید سوئیچ داخل محفظه ای پلاستیکی قرار دارد. این محفظه ی پلاستیکی علاوه بر اینکه نقش قاب را ایفا می کند متشکل از مدار فرمان نیز می باشد.

مدار فرمان سیستم قفل مرکزی و سیستم ایموبلایزر یا ضد سرقت خودرو را کنترل می نماید. در نتیجه سوئیچ تاشو عبارت است از مجموعه ای متشکل از کلید، قاب پلاستیکی و مدار فرمان. دکمه ای بر روی این محفظه قرار دارد که با فشردن آن کلید سوئیچ بیرون می آید و با تا کردن تیغه ی فلزی می توان آن را سرجای خود برگرداند.

خودروهای امروزی انواع و مدل های مختلفی دارند و بر طبق همین تنوع سوئیچ ها نیز از تنوع بالایی بخوردار هستند. سوئیچ خودروهای خارجی پیشرفته تر بوده و بسیاری از آن ها هوشمند می باشند. سوئیچ هوشمند با تلفن هوشمند شما ارتباط برقرار می کند و می توانید از طریق تلفن همراه خود خودرو را از راه دور کنترل نمایید.

سوئیچ چیست؟

سوئیچ عبارت است از کلیدی که برای روشن و خاموش کردن خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. بخشی تحت عنوان استارتر در سمت راست و زیر غربیلک فرمان قرار دارد که سوئیچ با قرار گرفتن در این بخش موتور را خاموش و روشن می کند.

کیلس استارت نامی است که به سوئیچ استارتر ماشین های خارجی اطلاق می شود. تمامی سوئیچ ها چهار حالت دارند. این چهار حالت عبارتند از:

 1. حالت راه اندازی

در این حالت سوئیچ در استارتر قرار داشته و موتور روشن است همچنین میل لنگ شروع به دوران می کند. پس از حالت راه اندازی و روشن شدن، موتور خودرو با برداشتن دست از روی سوئیچ روشن می شود.

 1. حالت روشن

در این حالت مدارهای الکتریکی خودرو روشن هستند اما موتور همچنان خاموش است. در این حالت همه ی سیستم های برقی، مدار جرقه زنی، نمایشگرهای داشبورد و به طور کلی مدارهای الکتریکی روشن می شوند.

 1. حالت قفل

از این حالت برای خارج نمودن سوئیچ از استارتر استفاده می شود. در حالت قفل هم موتور خاموش است و هم فرمان قفل است.

 1. حالت تجهیزات جانبی

در این حالت موتور روشن نیست اما می توان از تجهیزات جانبی مانند برف پاک کن استفاده نمود.

تعریف سوئیچ ماشین خارجی

تعریف سوئیچ ماشین خارجی

انواع قدیمی سوئیچ یا همان سوئیچ های مکانیکی معایبی داشتند که برخی از آن ها عبارتند از:

 • خالزدگی پلاتین داخلی
 • هرز شدن توپی
 • گیر کردن داخل استارتر
 • سولفاته کردن پلاتین

بنابراین بسیاری از خودروسازان به فکر راه حل افتادند و سوئیچ های جدید فاقد هولدر و نگهدارنده را تولید نمودند. خودروسازان خارجی سیستم ورود و خروج بدون کلید را تأیید نموده و از آن استقبال کردند. در نتیجه بسیاری از خودروهای خارجی دارای سیستم استارت دکمه ای می باشند.

سیستم استارت دکمه ای در برخی خودروهای خارجی گران قیمت بر روی خودرو قرار دارد اما در برخی دیگر این سیستم نوعی آپشن محسوب می شود یعنی خریدار می تواند با پرداخت مبلغ اضافی این سیستم را بر روی خودروی خود نصب کند.

عملکرد سوئیچ دکمه ای به این صورت است که وقتی مالک خودرو به فاصله ی یک متری آن می رسد درب ها به طور اتوماتیک باز خواهند شد. راننده پس از ورود به داخل خودرو با فشردن دکمه ی استارت و نگه داشتن پای خود روی پدال ترمز خودرو را روشن می کند.

در تمامی خودروهای مدرن خارجی این سیستم مورد استفاده قرار گرفته و کمتر کسی حاضر به تعویض آن با انواع کلیدی است. این سیستم در بازار دارای سه ورژن می باشد:

 1. ورژن اول امکانات محدودی داشته و از دکمه فقط برای استارت زدن استفاده می شود.
 2. ورژن دوم دارای قابلیت مکان یاب و ریموت کنترل است. یعنی با ریموت کنترل نیز می توان خودرو را روشن نمود.
 3. ورژن سوم پیشرفته تر از ورژن های قبلی بوده و قابلیت های فراوانی دارد.

سوئیچ هوشمند

سوئیچ دیجیتال یا هوشمند مدرن ترین و جدیدترین نوع سوئیچ خودروها است. با این سوئیچ می توان از راه دور خودرو را روشن و یا خاموش نمود. این کار از طریق ارتباط بی سیمی که بین خودرو و تلفن همراه ایجاد می شود انجام خواهد شد.

در واقع تلفن هوشمند شما از طریق NFC با سوئیچ خودرو ارتباط برقرار می نماید. این ارتباط از طریق ساختار مدیریت TSM برقرار می شود. امکان سرقت خودروهای مجهز به سوئیچ هوشمند به هیچ وجه وجود ندارد مگر در صورت دسترسی به تلفن هماراه مالک.

نحوه ی عملکرد سوئیچ هوشمند به این صورت است که وقتی تلفن همراه مالک به خودرو نزدیک می شود قفل ها به صورت اتوماتیک باز شده و فرد می تواند از طریق همان تلفن همراه اقدام به روشن نمودن خودرو کند. در نتیجه تا زمانی که گوشی هوشمند متصل به سوئیچ به خودرو نزدیک نشود امکان باز شدن قفل آن وجود ندارد.

این سیستم درصد سرقت خودرو را به صفر رسانده و همچنین امکان کنترل از راه دور آن را فراهم می نماید.

فوزیک یکی از برترین تولیدکنندگان سوئیچ های هوشمند در دنیا است. تولیدات این کمپانی چینی سطح کیفی فوق العاده بالا و استاندارد TUV اروپا را دارند. برترین خودروسازان جهان از جمله تویوتا، نیسان و هیوندا از خریداران و مشتریان پر و پا قرص این کمپانی هستند.

برای دریافت خدمات کلید سازی شبانه روزی یا قفل سازی شبانه روزی نیز با ما در ارتباط باشید.

ما در امداد کلید تهران با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، کلید سازی شبانه روزی غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران و کلید سازی شبانه روزی جنوب تهران و حتی ما با کلمه کلید سازی شبانه روزی آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

 

تاریخ انتشار: 2021/02/06

دیدگاهتان را بنویسید

 

نظرات مشتریان

برای تماس اینجا کلیک کنید