تعویض توپی قفل در

توپی قفل درب منزل را چرا باید عوض کنیم؟

تعویض توپی قفل‌های منزل نه‌تنها عملی منطقی بلکه ضروری است. علاوه بر پوسیدگی و آسیب‌پذیری قفل، بحث امنیت نیز مطرح می‌شود. زمانی که وارد یک خانه جدید می‌شوید، اولین اقدام شما باید تعویض قفل درب منزل باشد. این کار امنیت منزل شما را بالا می‌برد. مورد دیگر زمانی است که کلید خانه گم می‌شود. در این حالت نیز توصیه بر این است که توپی قفل درب منزل را تعویض کنید.
در این حال یا باید خودتان اقدام به تعویض قفل نمایید یا از کلیدسازان کمک بگیرید. مطمئناً سپردن کار دست کاردان آن بهترین انتخاب است. اما چرا باید توپی قفل را تعویض کنیم؟ در این مقاله کمی در خصوص تعویض توپی قفل و انواع آن‌ها برایتان صحبت می‌کنیم. قفل‌هایی که بر روی درب‌های داخل و خارج ساختمان نصب شده‌اند دارای یک توپی هستند که به آن مغزی یا سیلندر هم گاهی گفته می‌شود. اجزای سیلندر عبارت‌اند از: ساچمه، فنر، زبانه، توپی و بدنه. توپی قفل همان جزئی از سیلندر است که کلید وارد آن می‌شود. تعویض آن هم می‌تواند به‌وسیله خودتان انجام شود و هم به‌وسیله کلید ساز. پیشنهاد ما این است که برای صرفه‌جویی در زمان و انجام یک کار بی‌عیب‌ونقص، تعویض قفل را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. کلید سازی شبانه روزی امداد کلید این قابلیت را دارد که در هر ساعت از شبانه متخصصان خود را به سوی شما اعزام کند. کافی است که با شماره 09192002466 تماس حاصل کنید تا از خدمات ما بهره‌مند شوید.

انواع قفل درب منزل

بهتر است که ابتدا انواع قفل درب منزل را بررسی کنیم. از گذشته‌های دور تا به امروز هرجا که خانه‌ای بوده، درب آن خانه قفل داشته است. از قفل‌های خانه‌های قدیمی که دربی چوبی داشتند تا قفل‌های ضد سرقت خانه‌های جدید، همه برای امینت خانه طراحی شده‌اند. انواع مختلفی از قفل‌ها را می‌توان در بازار پیدا کرد و شناخت آن‌ها کمک بسیاری در انتخاب شما خواهد کرد. به یاد داشته باشید که هدف استفاده از قفل، تأمین امنیت و جلوگیری از سرقت است؛ بنابراین در انتخاب قفل برای منزل خود به مقاومت و امنیت بالای آن باید توجه کنید. در انتخاب خود بهتر است به 3 مورد زیر توجه داشته باشید:

  • قفل‌هایی که در برابر ضربه و لرزش مقاوم هستند گزینه بهتری نسبت به قفل‌های معمولی هستند.
  • برای درب ورودی منزل قفلی را انتخاب کنید که زبانه آن مخفی و خارج از دید طراحی شده است.
  • به جنس آلیاژ قفل، نحوه نصب و گارانتی محصول حتماً دقت کنید.

قفل‌های ساختمان در انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • قفل الکترونیکی
  • قفل دکمه‌ای
  • قفل پشتی شب‌بندی
  • قفل سوئیچی
  • قفل ضد سرقت
  • قفل هوشمند

توپی قفل و تعویض آن

مغزی یا توپی قفل به آن قسمت از قفل می‌گویند که کلید وارد آن می‌شود. کلید با توجه ساختار و دندانه‌هایی که دارد، زمانی که به‌درستی داخل مغزی قرار گیرد قفل باز می‌شود. در واقع توپی قفل از شیارهایی تشکیل شده که کلید در آن‌ها جای می‌گیرد. ساختار قفل و کلیدی که به طور معمول اکثر شما دیده‌اید به همین صورت است. کوچک‌ترین تفاوت میان شیارهای کلید و مغزی باعث می‌شود که قفل باز نشود. حال اگر که قفل دچار فرسودگی شود این امکان به وجود می‌آید که کلید قفل را باز نکند یا حتی با کلیدهای دیگری هم باز شود. به همین دلیل است که بهتر است توپی قفل را هرچند وقت یک بار تعویض کنید.

 

نحوه تعویض توپی قفل در

توپی قفل باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. اگر توپی قفل بی‌کیفیت باشد، سارقان پس از باز کردن دستگیره با فشار دادن توپی می‌توانند آن را بشکنند و به داخل قفل دسترسی داشته باشند. اگر توپی قفل باکیفیت باشد به‌سختی خواهد شکست و حتی در صورت شکستن هم قسمتی از آن داخل قفل باقی می‌ماند و امکان سرقت کاهش پیدا می‌کند. احتمالاً در فیلم‌ها دیده‌اید که سارقان با سنجاق قفل را باز می‌کنند. اگر توپی قفل باکیفیت باشد، سارقان نمی‌توانند با سنجاق و سیم آن‌ها را باز کنند؛ بنابراین در انتخاب توپی قفل حتماً کیفیت آن را در نظر داشته باشید. کلید سازی شبانه روزی حومه تهران به شما کمک می‌کند تا به سرعت و با امنیت کامل مشکلات خود را حل کنید.
توپی یا همان مغزی قفل دارای انواع مختلفی است که عبارت‌اند از: کامپیوتری، چهارسو، معمولی، دو شیار، ناودانی، سرویسی، آپارتمانی و … . قفل‌های منزل می‌توانند تک‌سیلندر یا دو سیلندر باشند. در قفل‌های تک‌سیلندری، کلید از یک سمت وارد قفل می‌شود. به‌عنوان‌مثال از سمت بیرون، قفل با کلید باز می‌شود و از سمت داخل خانه قفل با دستگیره باز می‌شود. قفل‌های دو سیلندر اما از هر دو طرف کلید می‌خورند. هم از داخل منزل می‌توانید آن‌ها را با کلید باز کنید و هم از خارج منزل.

تعویض توپی قفل اصلی‌ترین اقدام امنیتی

ممکن است که خودتان ابزار لازم برای تعویض توپی قفل را نداشته باشید. علاوه بر این ممکن است که وقت کافی برای تعویض آن یا پیداکردن کلید ساز نداشته باشید. تیم مجرب امداد کلید به همین منظور آماده ارائه خدمات خود است. در تهران مناطق بسیاری تحت پوشش خدمات امداد کلید قرار دارند. کلید سازی شبانه روزی نیاوران یکی از چندین کلید سازی شبانه روزی ما است. در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید با یک تماس از خدمات ما بهره‌مند شوید. کارشناسان ما بلافاصله پس از تماس شما به محل اعزام می‌شوند و دیگر نیازی به خارج شدن شما از منزل نیست. این قابلیتی است که کلید سازی شبانه روزی امداد کلید در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. ما با کمترین هزینه و بهترین کیفیت خدمات مربوط به قفل و کلید به خصوص تعویض توپی یا مغزی قفل را انجام می‌دهیم.

منابع:

Understanding Door Lock Parts & Hardware | Great Valley Lockshop (gvlock.com)

Changing Locks on a Door? 7 Things to Know First – Bob Vila

 

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری