تعریف سوئیچ ماشین ایرانی

تعریف سوئیچ ماشین ایرانی

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه ی تولید خودرو و همچنین افزایش تعداد خودروها بین خودروسازان در سراسر دنیا رقابتی روز افزون ایجاد کرده است.

تعریف سوئیچ ماشین ایرانی

یکی از مواردی که توجه زیادی به طراحی، تولید و کیفیت آن می شود سوئیچ و دزدگیر خودروها است.

وقتی کاربر سوئیچ را در دست می گیرد باید حس خاص بودن به او دست بدهد در واقع باید ظاهر سوئیچ به گونه ای باشد که توجه همگان را جلب کند.

از طرف دیگر عملکرد آن اهمیت ویژه ای دارد. استفاده از آن باید راحت باشد اما نه به گونه ای که هرکسی بتواند به راحتی از آن استفاده نماید همچنین ارتباط بین سوئیچ و خودرو باید به گونه ای باشد که به هیچ وجه نتوان بدون سوئیچ خودرور را روشن کرد.

حالت های مختلف سوئیچ استارت

سوئیچ استارت دارای چهار حالت مختلف می باشد که عبارتند از:

  1. حالت راه اندازی

در زمان قرار دادن سوئیچ در جایگاه مخصوص به خود موتور روشن شده و میل لنگ شروع به دوران می کند. پس از اینکه موتور روشن می شود با برداشتن دست از روی سوئیچ خودرو به حالت روشن درمی آید.

  1. حالت تجهیزات جانبی

وقتی سوئیچ در این حالت قرار دارد می توان از تجهیزات جانبی برقی مانند ضبط استفاده نمود.

  1. حالت روشن

تمامی سیستم های مدار جرقه زنی، برقی و هشدارهای نمایشگر جلوی داشبورد روشن می شوند اما موتور همچنان خاموش است. منظور از روشن باز بودن مدارهای الکتریکی خودرو است نه روشن شدن موتور آن.

  1. حالت قفل

در این حالت هم فرمان قفل است و هم موتور خاموش می باشد. فقط در این حالت است که می توان سوئیچ را از استارتر خارج نمود.

سوئیچ ماشین ایرانی

تعریف سوئیچ ماشین ایرانی

خودروسازان ایرانی نسبت به گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته و از فناوری های روز دنیا برای طراحی و تولید سوئیچ استفاده می کنند.

به خصوص خودروهای جدیدتر که ویژگی ها و آپشن های بیشتری نسبت به انواع قدیمی دارند.

سوئیچ های تاشو یکی از انواع طراحی شده توسط خودروسازان ایرانی هستند. این سوئیچ ها نسبت به انواع قدیمی کاربردی تر بوده و ظاهر زیبایی نیز دارند.

در خودروهای خارجی از سوئیچ های دیجیتال نیز استفاده می شود اما این قابلیت هنوز در خودروهای ساخت داخل وجود ندارد.

اکثر خودروهای ایرانی مجهز به سیستم امنیتی ایموبلایزر هستند.

در این سیستم از سوئیچ کددار برای روشن، خاموش و باز کردن قفل های خودرو استفاده می شود. در خودروهای قدیمی امکان روشن کردن ماشین با سوئیچ مشابه وجود داشت اما در انواع جدیدتر و سوئیچ های کددار فقط سوئیچ مخصوص خودرو است که می تواند آن را روشن کند.

بنابراین در صورت گم شدن یا شکستن سوئیچ تجهیزات بسیار پیشرفته و زمان زیادی برای ساخت سوئیچ یدک نیاز است.

در وهله ی اول می توان از نمایندگی کمک گرفت و در صورت عدم دسترسی به نمایندگی مجاز یا طولانی بودن روند تولید می توان از کمپانی های معتبر سازنده ی کلید کمک گرفت.

ساخت سوئیچ یدک کددار کار راحتی نیست زیرا نیازمند تجهیزات کامپیوتری فوق العاده پیشرفته و همچنین تخصص است بنابراین باید به شدت مراقب سوئیچ خودروی خود باشید تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نباشید.

ما در امداد کلید تهران با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، کلید سازی شبانه روزی غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران و کلید سازی شبانه روزی جنوب تهران و حتی ما با کلمه کلید سازی شبانه روزی آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری