سعیدی 2466 200 0919

كلید سازی شبانه روزی نیاوران

كليد سازي شبانه روزی نیاوران در سریع ترین زمان ممکن برای حل تمامی مشکلات شما، فقط با یک تماس کلید سازان مجرب در کمترین زمان ممکن در محل تمامی نقاط نیاوران آماده خدمت رسانی می باشد.

كلید سازی شبانه روزی نیاوران

۰۹۱۰۴۹۹۴۳۲۳ ۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

كلید سازی شبانه روزی نیاوران

 

 

نیاوران یکی از محله هاى شمال شهر تهران و منطقه شمیران است که در دامنه‌ های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد. این محله که بخشی از منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات می‌ باشد، از شمال با ارتفاعات کلک‌ چال، از غرب با تجریش، از شرق با دارآباد و از جنوب با فرمانیه، کامرانیه و دزاشیب هم‌ مرز است.

خیابان نیاوران، خیابان اصلی این منطقه است که از میدان نیاوران آغاز شده و تا میدان قدس در تقاطع خیابان شریعتی امتداد دارد.

بر اساس یک ریشه‌ شناسی عامیانه، منطقهٔ نیاوران در گذشته پر از نیزارهایی بوده‌ است که مردم برای جمع‌ آوری و استفاده از نی‌ های موجود در آن به این منطقه می‌رفتند و همراه خود نی می‌ آوردند؛ به همین خاطر این منطقه به «نی‌آوران» معروف می‌شود که به مرور زمان به «نیاوران» تغییر نام پیدا می‌ کند.

به خاطر شیب موجود در منطقه، ساختار معماری ویژه‌ ای در آن به چشم می‌خورد. همچنین واقع شدن در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا، آب و هوایی سرد تر از دیگر نقاط تهران را باعث شده‌است.

خیابان نیاوران که در حال حاضر به نام خیابان شهید باهنر شناخته می‌شود، خیابان اصلی این منطقه است و میدان نیاوران را به میدان قدس متصل می‌کند.

نخجوان نام یکی از محله‌های شمیرانات واقع در منطقه یک تهران است که در شمال نیاوران قرار دارد، محله نخجوان از شرق به جماران، از جنوب به خیابان باهنر (نیاوران)، از غرب به امامزاده قاسم، ظهیرالدوله و خیابان دربند منتهی می‌شود و در شمالی‌ ترین قسمت آن خیابان کوهسار در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد.

از خیابان‌های اصلی محله نخجوان:

خیابان احمدی زمانی
خیابان مژده (مقدسی)
خیابان صادقی قمی
خیابان همایون
خیابان مرجان

 

تاریخ انتشار: 2019/11/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان