سعیدی 2466 200 0919

کلید سازی شبانه روزی تهرانپارس

کلید سازی شبانه روزی » كليد سازي شبانه روزي شرق تهران » کلید سازی شبانه روزی تهرانپارس

کلید سازی شبانه روزی تهرانپارس در سریع ترین زمان ممکن برای حل تمامی مشکلات شما، فقط با یک تماس کلید سازان مجرب در کمترین زمان ممکن در محل تمامی نقاط تهرانپارس آماده خدمت رسانی می باشد.

کلید سازی شبانه روزی تهرانپارس

۰۹۱۰۴۹۹۴۳۲۳     –   ۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

کلید سازی شبانه روزی تهرانپارس

تهرانپارس نام کوی بزرگی است که در شمال شرق شهر تهران، پایتخت ایران، واقع شده است.

موقعیت: این کوی بزرگ در شمال شرق تهران منطقه ۴ شهرداری تهران منطقه ۸ شهرداری تهران می باشد. از لحاظ مرز بندی با محلات اطراف، تهرانپارس از شمال با بزرگراه بابایی و خیابان استخر و محله قنات کوثر و، مجیدآباد و محله کوهسار، از جنوب با خیابان دماوند و محلات آشتیانی و سرخه حصار، از غرب با بزرگراه شهید باقری و کوی نارمک و اوقاف و از شرق با بلوار پروین و محله های جوادیه و گلشن (خاک سفید) همسایه است.

همچنین شهرک حکیمیه به لحاظ عرفی جز اراضی تهرانپارس محسوب می‌شود. تهرانپارس به لحاظ آب و هوا دارای آب وهوای سردسیر و مطبوع می‌باشد.

تهرانپارس دارای فرعی هایی با نام های قدیم کادوس، زرین، رشید، رستم، گیو و پارسیان می باشد. بلوار اصلی تهرانپارس به نام آرش تیرانداز بود که پس از تغییر نام های پی در پی سرانجام به نام آیت الله خوشوقت تغییر نام یافت. همچنین تهرانپارس دارای چهار فلکه که اخیراً فلکهٔ اول به میدان قمر بنی هاشم و فلکه سوم به فلکه سجادیه تغییر نام یافت.

محلهٔ غربی تهرانپارس به مراتب از محلهٔ شرقی آن مدرن تر و گران تر است. تهرانپارس در منطقه ۴ به دو محله مجزا تحت عنوان تهرانپارس غربی و تهرانپارس شرقی تفکیک شده است و مرز جدا کننده این دو محله بلوار پروین (شاهد) می‌باشد.

شهرک هایی نظیر شهرک امید، شهرک پارس، شهرک فرهنگیان در این عنوان کلی قرار دارند. بزرگراه هایی از قبیل رسالت، زین الدین، باقری از این منطقه عبور می‌کنند.

پیشینه: در محدوده ای که امروزه با نام تهرانپارس شناخته می شود، سالها قبل از تقسیم اراضی آن و انجام خیابان کشی های مدرن، چندین روستا و آبادی قرار داشتند که مهدی آباد و مجیدآباد از آن جمله اند. در سال ۱۳۱۰ شخصی بنام هرمز آرش که یکی از سرمایه داران زرتشتی بود، این زمین ها را که ۳۶ میلیون متر مربع وسعت داشتند، از خانواده ابوالقاسم خان بختیار خرید و تهران پارس را ساخت. پس از آن، تهرانپارس مدرن به دست فرانسویان طراحی شد. سالهای قبل از انقلاب، تهرانپارس محل سکنی تعداد زیادی از امریکاییان مقیم ایران بود که با وقوع انقلاب از کشور خارج شدند.

 

تاریخ انتشار: 2018/06/12

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان