سعیدی 2466 200 0919

کلید سازی شبانه روزی کامرانیه

کلید سازی شبانه روزی کامرانیه در سریع ترین زمان ممکن برای حل تمامی مشکلات شما، فقط با یک تماس کلید سازان مجرب در کمترین زمان ممکن در محل تمامی نقاط کامرانیه آماده خدمت رسانی می باشد.

کلید سازی شبانه روزی کامرانیه

۰۹۱۰۴۹۹۴۳۲۳ – ۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

 

کلید سازی شبانه روزی کامرانیه

 

کامرانیه محله ای اعیان نشین و لوکس در شمیران، واقع در شمال کلانشهر تهران است. این محله که در منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات قرار دارد، یکی از گران قیمت‌ترین مناطق مسکونی تهران محسوب می‌شود

این محله به مرکزیت خیابان کامرانیه، از شمال با خیابان نیاوران، از جنوب با بزرگراه صدر، از شرق با فرمانیه و حصاربوعلی و از غرب با چیذر و دزاشیب هم مرز است. کامرانیه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود؛ به شمال چهارراه کامرانیه (تقاطع بلوار اندرزگو، خیابان فرمانیه و خیابان کامرانیه) کامرانیه شمالی و به جنوب این چهارراه، کامرانیه جنوبی می‌گویند.

کامرانیه که در ۳ کیلومتری شرق تجریش قرار دارد، همچون بیشتر مناطق شمیران بافتی روستایی داشته و تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی در آن به چشم می‌خورد. از مهم ترین ویژگی های این محله، دارا بودن سازه های لوکس و مدرن در بافتی سنتی و روستایی می‌باشد. کامرانیه به دلیل واقع شدن در دامنه قله کلک چال، بسیار ناهموار بوده و شیب و ارتفاع زیادی دارد؛ به‌طوری که ارتفاع خیابان کامرانیه از ۱۵۱۶ متر بالاتر از سطح دریا در جنوب تا ۱۶۵۶ متر در شمال متغیر است

بیشتر اراضی کامرانیه روزگاری باغ و عمارت ییلاقی کامران میرزا، پسر ارشد ناصرالدین شاه قاجار بوده است و نام کامرانیه نیز از نام وی گرفته شده است. نخستین خط تلفن شهر تهران در کامرانیه نصب شد که ناصرالدین شاه با عمارت قزاقخانه در تهران صحبت کرد. همچنین اولین بیمارستان حیوانات خانگی ایران با نام بیمارستان دامپزشکی تهران نیز در این محله واقع است

کامرانیه نسبت به مناطق مجاورش از اهالی بومی کمتری برخوردار است و بیشتر ساکنان آن را قشر مرفه جامعه تشکیل داده‌اند. به همین علت، تفاوت فرهنگی و طبقاتی زیادی میان ساکنین این منطقه به‌چشم نمی‌خورد.

زمین‌های کامرانیه از گذشته عموماً باغ منزل هایی وسیع بوده است و علی‌رغم چند مرحله تفکیک املاک، ابعاد زمین ها نسبت به محله‌های پیرامون همچنان بزرگتر است. متراژ بزرگ املاک و نیز قرارگیری در دامنهٔ رشته کوه البرز، کامرانیه را مستعد بلندمرتبه سازی نموده‌است. به‌ همین علت در این منطقه تعداد زیادی برج به چشم می‌خورد که هریک در پی یافتن چشم اندازی فراخ تر در پس یک دیگر قد علم کرده‌اند. با این حال، در این محله همچنان عمارت‌ها و ویلاهای قدیمی زیادی باقی مانده‌اند که برخی از آن‌ها همچنان مسکونی بوده و الباقی یا متروکه شده‌اند یا در جریان انقلاب ۱۳۵۷، توسط ارگان های جمهوری اسلامی به نفع مستضعفان مصادره گردیده‌اند.

بافت شهرسازی کامرانیه شبه روستایی بوده و همچنان در کوچه‌های مشجر و سرسبز آن، صدای جوی آب به‌آسانی شنیده می‌شود. برخی از کوچه‌های این محله، تنگ و نامنظم بوده و فاقد استاندارد شهرسازی می‌باشد. همچنین در کنار معماری سنتی و کهنهٔ آن، بعضاً سازه هایی با نماهای لوکس یا مدرن به چشم می‌خورد و این تناقض، از ویژگی‌های جالب این منطقه به شمار می‌آید.

 

تاریخ انتشار: 2019/12/01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان