بازکردن درب تیبا

بازکردن درب تیبا

ممکن است برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که به علل متفاوتی قفل درب خودروتان از داخل یا خارج باز نشود.

این مشکل زمانی که یک کار یا قرار ملاقات مهم داشته باشید و یا این که زمان کافی در اختیارتان نباشد بسیار دردسرساز و استرس آور است.

کمتر کسی پیدا می شود که بتواند در این شرایط خونسرد باشد.

پیشنهاد ما این است که قبل از این که در این وضعیت قرار بگیرید و برای این که بتوانید کنترل خوبی بر روی موقعیت پیش آمده داشته باشید حتما آموزش های لازم پیرامون راه حل های این موضوع را یاد بگیرید.

روش های مختلفی برای باز کردن درب خودروها وجود دارد که می توان به استفاده از سوئیچ یا کلید، فشار دادن دکمه روی درب، قفل های ترکیبی که روی درب ماشین از سمت بیرون قرار دارد،

بازکردن درب تیبا

استفاده از دستگیره درب خودرو، ریموت یا سیگنال های رادیویی که از یک مرکز کنترل فرستاده می شود، اشاره کرد.

در این مقاله پیرامون باز کردن درب تیبا صحبت خواهیم کرد.

خراب بودن چفت قفل درب تیبا

یکی از قسمت های بسیار آسیب پذیر قفل خودرو، چفت قفل می باشد که می تواند یکی از عوامل باز نشدن درب خودرو از سمت داخل یا خارج باشد.

معمولا باز کردن درب ماشین زمانی که کلید در داخل آن جا مانده باشد بسیار سخت تر است.

به خاطر این که خودروها بیشتر در معرض سرقت هستند، شرکت های تولید کننده خودرو برای حفاظت، سدهای امنیتی مختلفی برای آن ها در نظر می گیرند که همین موضوع باعث می شود در زمان بروز مشکل، حل کردن آن کمی سخت باشد.

وقتی که شما دارای یک کلید یدک هستید مسلما بهترین کار این است که به جای هر راه دیگر، از کلید یدک استفاده کنید و اگر کلید یدک در دسترس شما نیست از کسی بخواهید که آن را برای شما بیاورد.

از بدترین حالات ماندن در پشت درب تیبا این است که چفت درب در حالت قفل باشد و شما کلید یدک نداشته باشید.

حتی زمانی که شما بخواهید از یک قفل ساز برای حل مشکلتان کمک بگیرید هم بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود زیرا این احتمال وجود دارد که نیاز باشد علاوه بر عوض کردن قفل درب خودرو، دزدگیر و یا سنسورهای مرتبط با آن را هم غیر فعال کرده و مجددا راه اندازی کنید.

فراموش نکنید که در این حالت هیچ گاه نخواهید با شکستن شیشه در را باز کنید زیرا شکستن شیشه در این وضعیت بدترین تصمیم است و نه تنها مشکل شما را حل نمی کند بلکه ضرر بیشتری را متحمل می شوید.

پس بهتر است با یک تعمیرکار قفل خودرو تماس بگیرید و به صورت تخصصی برای رفع مشکلتان اقدام نمایید. همکاران ما در تهران کلید با  تجربه چندین ساله در این زمینه آماده ارائه خدمت به شما هستند.

شکستن قفل درب تیبا

زمانی که قفل خودرو می شکند دقیقا مانند حالتی است که چفت قفل خودرو خراب شده و درب نه از سمت داخل و نه بیرون باز نمی شود.

این موقعیت هم شرایط بسیار سختی است ولی نسبت به چفت شدن قفل ماشین بهتر است.

تا وقتی که بتوانید از درب های دیگر برای وارد شدن به خودرو استفاده کنید مشکل آن چنان حاد نیست و تقریبا مسیر کوتاه تری برای حل آن باید طی شود.

در صورتی که مدت زمان زیادی از خرید ماشین تان نمی گذرد و قفل درب خودرو شکست احتمال این که این مشکل در قطعات کار گذاشته شده و قفل نصب شده بر روی درب های دیگر خودرو نیز وجود داشته باشد بسیار زیاد است پس بهتر است این قطعه را در تمام درب های خودرو عوض کنید تا دوباره در این وضعیت گرفتار نشوید.

اگر در زمان شکسته شدن قفل درب سمت راننده، کلید یدک به همراه ندارید می توانید از روش هایی مانند کمک گرفتن از نخ و گره که در ادامه توضیح داده می شود استفاده کنید.

وقتی که یکی از قفل های درب ماشین می شکند و از هیچ سمتی ( نه از داخل و نه از بیرون) باز نمی شود می توانید با استفاده از کلید، درب های دیگر را باز کرده و پس از دسترسی به قفل شکسته در صورتی که نسبت به مسائل فنی مهارت دارید قطعه شکسته شده را خریداری و تعویض نمایید.

در غیر این صورت از یک کلیدساز کمک بگیرید. امداد کلید تهران با ارائه بهترین خدمات و با بالاترین کیفیت در اسرع وقت در کنار شما خواهد بود.

تخریب و باز نشدن درب تیبا

بازکردن درب تیبا

اگر ماشین شما تصادف کرده و دچار سانحه شود ممکن است به دلیل صدمه دیدن، درب خودرو از سمت داخل یا خارج یا هر دو طرف باز نشود.

در چنین زمان هایی درب خودرو قفل نیست و در حالت باز قرار دارد ولی به دلیل صدمه ناشی از تصادف مقدور نیست همانند شرایط عادی قفل را جدا کرده و باز شود.

در این موقعیت معمولا مانند حالت های قبل دچار دردسر نمی شوید و چون درب های دیگر خودرو باز است می توانید از طریق آنها وارد خودرو شوید.

توجه داشته باشید که در زمانی که در چین موقعیتی قرار گرفتید نباید با کلیدساز تماس بگیرید زیرا درب ماشین به دلیل صدمه ای که دیده  نیاز به صاف کاری یا تعویض دارد پس حتما به یک مکانیک ماهر مراجعه کنید.

فراموش نکنید در این شرایط هیچ گاه سعی نکنید با فشار دادن درب را صاف کنید و تنها تلاش نمایید که قفل درب خودرو باز شود به خاطر این که اگر فشار زیادی به درب وارد کنید احتمال شکسته شدن شیشه وجود دارد و هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد.

باز کردن درب تیبا با استفاده از توپ پلاستیکی، چوب لباسی و نخ

شاید تصور نکنید ابزار ساده ای مانند یک چوب لباسی فلزی بتواند مشکل باز کردن درب خودروی تیبا شما را حل کند.

ابتدا به کمک یک انبردست یا دم باریک قسمت انحنای چوب لباسی را جدا کنید و بعد آن را خم کرده و به حالت گرد در بیاورید.

به کمک یک توپ پلاستیکی یا هر قطعه پلاستیکی که خسارتی به خودرو وارد نکند درب را کمی به بیرون بکشید تا یک فاصله ایجاد شود و بتوانید میله فلزی را رد کنید.

سپس قلابی را که درست کردید به دستگیره گیر داده و در جهت مناسب بکشید. اگر کمی صبور باشید با چند بار امتحان کردن می توانید درب را باز کنید.

روش دیگر به کار گیری یک تکه نخ تقریبا بلند است. یک گره دقیقا در وسط این نخ بزنید به گونه ای که یک حلقه درست شود.

با همان روش که برای چوب لباسی استفاده کردید بین درب فاصله به وجود آورده و با دقت نخ را از این فاصله رد کنید تا حلقه ایجاد شده به دکمه قفل برسد.

سپس دو طرف نخ را بکشید تا این حلقه در دور دکمه محکم شود. در ادامه به آرامی نخ را به طرف بالا بیاورید با کمی دقت درب به راحتی باز می شود.

شاید این موضوع به ذهن شما خطور کند که سارقین نیز از این روش ها آگاه هستند و به همین راحتی می توانند خودروها را سرقت کنند و همین موضوع باعث زیر سوال رفتن امنیت قفل های کلیدی می شود اما نباید فراموش کرد که همین روش های ساده می تواند در مواقع ضرورت و در زمان هایی که راه حل دیگری ندارید به کمک شما بیایند.

البته با توجه به این که در دنیای امروزه تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است عملا استفاده از قفل های کلیدی بسیار محدود شده و انواع مختلف قفل های دیجیتال با امنیت بالا رایج شده است.

بهترین خدمات در زمینه باز کردن درب انواع خودروها از جمله تیبا را می توانید در امداد کلید تهران تجربه کنید.

امداد کلید تهران با استفاده از به روز ترین تجهیزات و با تجربه ترین افراد در حداقل زمان ممکن و با مناسبت ترین هزینه خدمات خود را ارائه می دهد.

ما در امداد کلید تهران با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، کلید سازی شبانه روزی غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران و کلید سازی شبانه روزی جنوب تهران و حتی ما با کلمه کلید سازی شبانه روزی آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری