ساخت سوئیچ خودرو

ساخت سوئیچ خودرو

سوئیچ یکی از مهمترین و اصلی ترین لوازم هر خودرویی است. گم شدن، شکستن و خراب شدن سوئیچ می تواند دردسر ساز باشد به خصوص در سوئیچ های جدید که دارای کد دسترسی بوده و نمی توان بدون آن ماشین را حرکت داد.

در زمان گم شدن یا شکستن سوئیچ فقط دو راه وجود دارد:

  1. تماس با نمایندگی
  2. تماس با شرکت های سازنده کلید

ساخت سوئیچ خودرو

ماشین های قدیمی قابلیت روشن شدن با سوئیچ مشابه را داشتند و در صورت گم شدن سوئیچ یک کلیدساز معمولی نیز می توانست مشکل را حل کند. یا در موارد ضروری با دستکاری سیم های استارتر ماشین روشن میشد اما خودروهای جدید مجهز به سیستم امنیتی و ضد سرقت ایموبلایزر هستند و فقط و فقط با سوئیچ مخصوص به خود که کد مشخصی برای آن تعریف شده است روشن خواهند شد.

ساخت سوئیچ یدک توسط نمایندگی و شرکت اصلی کاری وقت گیر و پر هزینه است به خصوص اگر کارت کد را نیز نداشته باشید. کارت کد عبارت است از کارتی شبیه به کارت تلفن که در هنگام خرید به خریدار داده می شود. Access Code بر روی این کارت درج شده و در موارد گم شدن سوئیچ مورد استفاده قرار می گیرد.

سوئیچ خودروهای مجهز به ایموبلایزر دارای چیپ حافظه داخلی است که با آنتن ترانسپوندر ارتباط برقرار می کند. این آنتن در زیر فرمان و نزدیک به استارتر قرار داشته و از طریق ایجاد میدان و حوزه ی مغناطیسی با چیپ داخلی سوئیچ ارتباط برقرار خواهد کرد.

این ارتباط به صورت وایرلس یا بی سیم و در کسری از ثانیه انجام می شود. سوئیچ باید کد دسترسی را در اختیار ترانسپوندر قرار دهد و در صورت اشتباه بودن کد اجازه ی روشن شدن به موتور داده نخواهد شد. به عبارت دیگر در صورت استفاده از یک سوئیچ مشابه ماشین فقط استارت می خورد اما روشن نمی شود.

همانطور که گفته شد مراجعه به نمایندگی کاری هزینه بر و طولانی است اما مطمئن ترین روش در بین روش های موجود می باشد. ساخت سوئیچ یدک دارای کد نیاز به تخصص و تجهیزات خاصی دارد.

افراد متخصص در این زمینه سوئیچ را با استفاده از دستگاه های کامپیوتری خاصی طراحی نموده و به مشتری تحویل می دهند. لازم به ذکر است که به منظور ساخت سوئیچ یدک شما باید تمامی مدارک ماشین و مدارک شناسایی خود را همراه داشته باشد و از آن جایی که نمی توان ماشین را روشن کرد باید از جرثقیل یا بکسل برای بردن آن استفاده کنید. هزینه ی ساخت سوئیچ یدک و باز کردن قفل ماشین نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. بنابراین مراقب سوئیچ خودروی خود باشید!

حال فردی که دارای مهارت در کددهی است برای باز کردن قفل کد مخصوص را به خودرو داده و پس از آن کار را به کلیدساز می سپارد.

داشتن سوئیچ یدک نیز در این موارد بسیار کمک کننده خواهد بود اما در صورتیکه در زمان مورد نیاز در دسترس شما باشد. گرفتن سوئیچ یدک از ساخت یک سوئیچ جدید آسان تر و به صرفه تر است بنابراین در هنگام خرید ماشین به این مورد توجه کنید.

ما در امداد کلید تهران با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، کلید سازی شبانه روزی غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران و کلید سازی شبانه روزی جنوب تهران و حتی ما با کلمه کلید سازی شبانه روزی آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری