چگونه کلید ساخته می شود؟

مراحل ساخت کلید چگونه است؟

شاید برای هرکدام از ما مشکلاتی مانند گیرافتادن پشت در خانه، مغازه یا محل کار پیش‌آمده است. در واقع این‌قدر مشغله‌های زندگی زیاد است که گاهی اوقات کلید را فراموش می‌کنیم و گاهی ممکن است کلید را جایی بگذاریم و یا حتی گم کنیم. از آن بدتر ممکن است قفل در، به‌خصوص در ساختمان‌های قدیمی به‌قدری فرسوده باشد که کلید درون قفل بشکند و حسابی ما را از کار و زندگی بیندازد. در چنین شرایطی خودمان هم می‌دانیم که ممکن است یک تا دو ساعت معطل شویم تا بالاخره یک فروشگاه کلیدسازی پیدا کنیم و مشکل برطرف شود. مراحل ساخت کلید ممکن است به درازا بکشد.

در این شرایط، اولین کاری که باید انجام دهیم پیداکردن کلید سازی شبانه روزی  و فعال ست که در تمام شهر شعبه داشته باشد، با یک تماس تلفنی، بدون نیاز به حضور ما در محل و بدون معطلی در هر روز از هفته و هر ساعت حتی 6 صبح یا دو نیمه شب در اسرع وقت مشکلمان را برطرف کند.

این موارد دقیقاً خدماتی هستند که تیم امداد کلید با چندین شعبه در سطح تهران به‌صورت 24 ساعته و در تمام طول هفته در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. با من همراه شوید تا در ادامه با یکی از خدمات این مجموعه یعنی مراحل ساخت کلید صحبت کرده و در انتها راه تماس با مجموعه را معرفی کنیم.

مراحل ساخت کلید چگونه است؟

ساخت کلید برای درهای ساده چند مرحله بیشتر  ندارد که فقط نیازمند ابزار مخصوص و نیروی کاربلد است. کپی و ساخت کلید جدید معمولاً در چند دقیقه انجام شده و معطلی زیادی ندارد. اگر در این شرایط ناخوشایند قرار گرفتید، می‌توانید از هر نقطه‌ شهر برای کلیدسازی و قفل ساز شبانه روزی با پشتیبانی امداد کلید تماس گرفته و درخواست ارائه خدمات کنید. البته در ادامه به‌صورت خلاصه مراحل ساخت کلید را توضیح دادیم.

مرحله اول: اندازه‌گیری

بعد از رسیدن به کلیدساز برای ساخت کلید، اول باید مغزی قفل جدا شود که در صورت اثبات مالکیت شما به آن منزل، مغازه یا شرکت، کار جداکردن مغزی در بلافاصله شروع شده تا سوراخ‌های کلید اندازه‌گیری شود. احتمالاً کنجکاو هستید که بدانید منظور از این اندازه‌گیری چیست!

منظور از اندازه‌گیری، به‌دست‌آوردن ابعاد دقیق طول، عرض و پهنای کلید است تا با این ابعاد بتوان فلز جدید را برش داد و کلید دیگری را درست کرد. این اندازه‌گیری نیازمند دقت بالایی است و به کمک دستگاه انجام می‌شود.

برش دقیق کلید و اندازه‌گیری شیارهای اصلی

با دستگاه برش فلز و بر اساس ابعاد گفته شده، کلید با دقت بالایی برش زده می‌شود تا نوبت به شیارهای اصلی برسد. در واقع این شیارها هویت هر کلید است و تعیین می‌کند که کدام کلید به کدام قفل می‌خورد. با کمک دستگاه شیارهای اصلی روی کلید زده می‌شود تا بتوانید همان جا روی مغزی امتحان کرده و از درست بودن عملکرد آن مطمئن شوید.

 

ایجاد شیار روی کلید

 

احتمالاً گاهی تجربه کرده باشید که کلید به‌خوبی در قفل نمی‌چرخد یا اصطلاحاً هرز شده و یا گاهی می‌گویند کلید خم شده است. در این شرایط که کلید در قفل نمی‌چرخد و در را باز نمی‌کند، دقیقاً همین شیارهای اصلی مشکل دارند و تغییر شکل داده‌اند.

مرحله سوم، تعیین پین‌های کلید

کلیدساز بعد از برش دادن کلید بر اساس شیارهای اصلی و امتحان کردن آن روی مغزی در، محل دقیق پین‌های کلید را از طریق امتحان کردن کلید در مغزی مشخص می‌کنند تا بر اساس محل اصلی و دقیق همین پین‌‍‌ها، کلید دوباره برش بخورد. اگر این برش به‌درستی انجام شود دیگر می‌توانید مطمئن باشید که کلید به‌درستی کپی و ساخته شده است.

تنظیم اندازه و تحویل گرفتن کلید جدید

آخرین مرحله ساخت کلید، تنظیم ارتفاع و چند بار باز و بسته کردن در است تا از عملکرد آن مطمئن شوید و در نهایت بتوانید کلید جدید را تحویل بگیرید.

البته این شرایط صرفاً راه‌حلی برای فراموش‌کردن یا جاگذاشتن کلید در خانه است. اگر کلید را گم کردید، برای حفظ امنیت خودتان پیشنهاد می‌کنیم که حتماً مغزی در را نیز عوض کنید یا حتی درب ضد سرقت سفارش دهید که قفل رمزدار و دیجیتال داشته باشد.

ارائه بهترین خدمات حرفه‌ای با هزینه مناسب

تا اینجا تنها با یکی از خدمات امداد کلید یعنی ساخت کلید برای درب‌های ساده آشنا شدید. پیش‌تر در مقدمه هم اشاره کردیم که در هر ساعت از شبانه‌روز نیاز به خدمات کلیدسازی داشته باشید، می‌توانید با نزدیک‌ترین شعبه امداد کلید به محل زندگی‌تان تماس گرفته و درخواست اعزام نیرو بدهید.

باز کردن درب خودرو ایرانی و خارجی، ساخت و کپی انواع ریموت، ساخت انواع سوئیچ کددار خودرو، باز کردن درب‌های ضدسرقت حتی اگر کلید پشت در جامانده باشد، باز کردن درب‌هایی با قفل رمزدار و موارد مشابه بخشی از مهم‌ترین خدمات حرفه‌ای امداد کلید است که به‌صورت شبانه‌روزی و در تمام طول هفته به شهروندان عزیز تهرانی ارائه می‌شود.

امداد کلید با شعبه‌های فعال کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، غرب، جنوب و شرق پایتخت به تمامی شهروندان بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد و تمامی دستمزدها نیز بر اساس مصوبه اتحادیه محاسبه خواهد شد.

چگونه با امداد کلید تماس بگیرم؟

در صورت بروز هر کدام از مشکلاتی که اشاره کردیم یا مواردی که مربوط با کلیدسازی، ساخت سوئیچ و ریموت، باز کردن در و … باشد، می‌توانید با شماره 09192002466 تماس بگیرید و مسئله را برای تیم پشتیبانی توضیح دهید تا از سمت نزدیک‌ترین شعبه به محل زندگی شما نیروی متخصص به محل اعزام شود.

تمامی خدمات امداد کلید به‌صورت شبانه‌روزی و سیار است، نیازی به حضور شما در محل ندارد و در مدت‌زمان کوتاهی انجام خواهد شد. مجموعه امداد کلید با ارائه بهترین خدمات کلیدسازی انجام تمامی امور مربوط به ساخت کلید و باز کردن انواع قفل را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری