سعیدی 2466 200 0919

کلید سازی شبانه روزی درکه

کلید سازی شبانه روزی درکه در سریع ترین زمان ممکن برای حل تمامی مشکلات شما، فقط با یک تماس, کلید سازان مجرب در کمترین زمان ممکن در تمامی نقاط درکه آماده خدمت رسانی در محل می باشند.

کلید سازی شبانه روزی درکه

۰۹۱۰۴۹۹۴۳۲۳ – ۰۹۱۹۴۲۲۱۷۸۹

کلید سازی شبانه روزی درکه

 

درکه یکی از محله های شمال شهر تهران، پایتخت ایران است. درکه در نزدیکی محله های اوین و ولنجک قرار دارد. این محله به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه های شمالی تهران، ار محله ای مناسب برای پیاده روی و کوه پیمایی در تهران به‌شمار می رود.

پناهگاه پلنگ چال در کوه های درکه و در مسیر صعود به قله توچال قرار دارد.

•محله سادات درکه یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شمیران است. منطقه درکه در شمال غرب شمیران واقع شده . بیشتر اهالی بومی درکه از نسل امامزاده سید محمد والی (ع) می‌باشد . و تمامی اهالی بومی محل سادات هستند. و معمولاً اسامی خانوادگی مردمان بومی درکه با میر ویا سید شروع می‌شود. مانند میرمهدی و میرعمادی و سیدمفیدی .

محله درکه دارای مسجد جامع، حسینیه، امام زاده، بازارچه است. درکه یک منطقه توریستی و تفریحی است. دارای کوه ،رودخانه، باغ و در مناطق شمالی بیشزار وجود دارد

موقعیت دره کوهستانی درکه در شمال غربی تهران و بر روی مخروط افکنه رودخانه درکه مشرف به حصارک و از جنوب به اوین و سعادت آباد و از شمال به ارتفاعات توچال و شاه‌نشین محدود می باشد. از نظر ارتفاعی بین حداقل ۱۵۹۰ متر در جنوبی ترین نقطه و حداکثر ۳۹۴۴ متر توچال و طول دره قریب ۶ کیلومتر است.

با ارتفاع گرفتن در طول مسیر دره، تغییرات محسوس آب و هوایی حاصل می‌شود. قریب ۵ ماه از سال آب و هوا سرد و یخبندان است و میانگین درجه حرارت در گرمترین ماه های سال از ۲۰ تا ۲۷ درجه تجاوز نمی‌کند. میانگین نزولات جوی نزدیک به ۵۰۰ میلی‌متر در سال می باشد و در ارتفاعات به صورت برف می‌بارد.

درکه، یک دره شمالی- جنوبی است که از دو طرف با ارتفاعات محصور می باشد . ارتفاعات شرقی مرتفع ترین در طول مسیر رودخانه درکه که از ارتفاعات توچال و چشمه های مسیر درکه سرچشمه گرفته از شمال به جنوب در حرکت است. در حاشیه رودخانه در بسیاری از محدوده ها پوشش درختان جنگلی وجود دارد. یک جاده باریک کوهستانی، تنها مسیر ارتباطی به ارتفاعات پلنگ چال و سایر قله‌های مسیر با توجه به شرایط طبیعی و عوارض، با پلهای باریک در عرض رودخانه جا به جا می‌شود. در حاشیه رودخانه محدوده هایی به صورت تراس پوشیده از درختان است. جهت ارتفاعات شرقی- غربی و امکان آفتاب گیری و نورگیری دارای محدودیت است.

 

 

تاریخ انتشار: 2019/12/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نظرات مشتریان