طریقه باز کردن درب ضد سرقت

طریقه باز کردن درب ضد سرقت

طریقه باز کردن درب ضد سرقت

شاید برای هر کدام از ما این اتفاق بیفتد که بعد از خارج شدن از خانه فراموش کنیم کلید درب ضد سرقت را همراه خود ببریم؛ به نظر شما در این وضعیت چه کار باید کرد؟ چطور می توانیم قفل درب ضد سرقت را بدون کلید باز کنیم؟

اگر قفل درب ضد سرقت منزل شما از نوع دیجیتال باشد، پس تا حدودی خیالتان آسوده است! چون این قفل‌ ها احتیاج به کلید ندارند و معمولا با کمک چند راه ساده و هوشمند می ‌توان آن ها را باز کرد. اما در مدل هایی که قفل درب ضد سرقت از نوع کلیدی باشد و کلید را یا گم کنید و یا فراموش کنید با خود همراه داشته باشید، بهتر است در ادامه مطلب با ما همراهی کنید تا نکاتی را با هم مرور کنیم.

طریقه باز کردن درب ضد سرقت

راههای  باز کردن قفل درب ضد سرقت بدون کلید

برای باز کردن قفل درب های ضد سرقت هنگامی که کلید نداریم، در ابتدا به بررسی دو مورد که لازم و ضروری است می پردازیم:

1- آیا در قفل شده یا نه تنها بسته شده و قفل نیست؟

2- آیا کلید شما از سمت داخل در روی درب ضد سرقت مانده است؟

 

اگر درب ضد سرقت فقط بسته شده و قفل نشده باشد:

در این حالت فقط زبانه ای که مربوط به دستگیره است درگیر بوده و باز کردن درب زیاد کار سخت و  دشواری  نیست. به راحتی شما می توانید با کمک یک کارت تلفن، کارت عابر بانک، فیلم رادیولوژی یا هر وسیله ای شبیه به این موارد قفل را باز کنید. البته که باز كردن درب منزل با انواع  کارت های اعتباری کار زیاد سختی نیست. اما این نکته مهم قابل ذکر است که باز كردن قفل درب ضد سرقت با كارت، کاری زمان بر و دشوار است زیرا  تأمین امنیت بیشتراین نوع درب ها، درز کمتری را نسبت به درهای معمولی در روی آن ها قرار داده اند.

طریقه باز كردن درب ضد سرقت بدون داشتن کلید با كارت

برای باز كردن درب منزل خود با کارت های اعتباری یا وسایل مشابه لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

1- کارتی مناسب که دارای انعطاف‌‌ پذیری بالا و اندازه آن به حد کافی بزرگ باشد که به راحتی در دستتان جا بگیرد، انتخاب کنید.

2- کارت را در شکاف عمودی ما بین درب ضد سرقت و چهارچوب از طرف قفل  قرار دهید.

  1. کارت را در این شکاف به طرف پایین کشیده و همزمان درب را به سمت داخل آرام فشار دهید.
  2. در این زمان کارت باعث عقب رفتن زبانه شده و قفل درب ضد سرقت بدون داشتن کلید هم باز می ‌شود.

باز كردن قفل درب ضد سرقت بدون داشتن کلید

حالت بعدی هنگامی است که درب ضد سرقت قفل شده باشد. در این صورت کار زیاد هم ساده به نظر نمی رسد. در این شرایط بهترین  و اصولی ترین کار کمک گرفتن از متخصصین این امر است، تا آسیبی به قفل و در وارد نشود. ما در امداد کلید تهران با به کار گیری افراد زبده و متخصص می توانیم شما را تا حل شدن کامل مشکلات همراهی کنیم.

یکی از مشتریان برایمان تعریف می‌ کرد در چند سال پیش برای باز کردن درب ضد سرقت منزل خودش که قفل شده بود و کلید هم نداشت از چند کلید ساز کمک خواست ولی هیچ کدام نتونستند مشکل را حل کنند. تا این که طی تماسی با همکاران دیگر ما که افراد حرفه‌ ای بودند با تلاش تقریبا یک‌ ساعته موفق به باز کردن قفل درب ضد سرقت به صورت کاملا سالم و بدون هیچ ضربه به قفل و درب شدند.

البته این نکته را می توان یکی از مزایای درب های ضد سرقت دانست؛ زیرا در صورتی که هر فردی به راحتی می توانست قفل درب ضد سرقت را باز کند دیگر امنیت این درب ها کاهش پیدا     می‌ کرد. بنابراین این امر طبیعی است که باز شدن درب ضد سرقت قفل‌ شده را نتوان کاری ساده تلقی کرد که هر فردی از پس آن بربیاید.

باز كردن درب ضد سرقت قفل شده

هر قفل توسط  یک سری ساچمه رمزگذاری می ‌شوند. برای باز کردن درب ضد سرقتی که قفل شده، احتمالاً شخص کلید ساز باید ساچمه ‌ها را از قفل بیرون آورده آن را تخریب کند تا بتواند درب را باز کند. اگر هدف خراب کردن قفل باشد پس همه ما به آسانی می توانیم با یک پیچ گوشتی آن را درست کنیم و دیگر احتیاجی به کلید ساز نیست.

نکته مهمی که نباید به آسانی از آن گذشت این است که بعد از آن که قفل خراب و تخریب شد، لازم است هر چه زودتر نسبت به تعویض و درست کردن آن اقدام شود.

باز کردن درب های ضد سرقت قفل شده به مهارت و آگاهی بسیار زیادی احتیاج دارد و اگر کلید ساز دارای تجربه کافی برای انجام این کار نباشد، امکان اینکه به درب ضد سرقت آسیب برساند خیلی زیاد است.

کلید در پشت در ضد سرقت مانده

با توجه به امنیت بالایی که در سیستم و طراحی درب ‌های ضد سرقت از قبل لحاظ شده، باز کردن قفل این نوع درب ها  تنها راه درست کردن آن برای یک فرد آماتور و بدون تجربه، خراب کردن آن است. اگر در هنگام خارج شدن از منزل کلید شما در پشت درب ضد سرقت جا ماند، به طور حتم چاره‌ای جز عوض کردن قفل و یا باز کردن قفل به کمک یک کلید ساز نیست، البته باز هم نمی توان این کار را بسیار ساده تلقی کرد.

حال شاید برای بسیاری از ما این سوال پیش بیاید که نمی شود یک کلید جدید برای قفل درب ضد سرقت ساخت؟

در جواب شما باید بگوییم که ساختن کلید برای قفل درب ضد سرقت مثل همه قفل های دیگری امکان ‌پذیر است. اما این امر کار  بسیار زمان ‌بری خواهد بود و بهترین و زودترین راه برای حل این مشکل همان روش هایی است که در بالا هم ذکر شده است، زیرا به مراتب زمان کمتری را از شما خواهد گرفت. نکته مهمی که نباید از آن غفلت کنیم این است که با ساختن کلید هم باز مشکل حل نمی شود زیرا دری که از پشت روی آن کلید باشد وجود ندارد. پس به ناچار بهتر است از یک کلید ساز با تجربه کمک بگیرید. ولی اگر بتوانید با متخصصین این امر ارتباط گرفته و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید مسلما خیلی بهتر و بدون هیچ دغدغه ای است.

نکته پایانی

باز کردن قفل درب های ضد سرقت بدون داشتن کلید بستگی زیادی به کیفیت قفل دارد ؛ در درب ضد سرقتی دارای قیمت ارزان هستند به علت پایین بودن کیفیت قفل‌ ها شاید به آسانی بتوان آن را به کمک هر فردی باز کرد. ولی در درب ضد سرقت ایرانی که کیفیت بالایی دارند و همین طور درب ضد سرقت ترک  که اصل هستند و قفل‌ های آن ها از نوع برند داف می باشد، امکان باز کردن قفل به راحتی اماکن پذیر نیست. پس، در زمان هایی که درب قفل شده و کلید پشت درب مانده ، با دشواری و  سختی امکان ورود به منزل آن هم بدون کلید وجود خواهد داشت.

ما در امداد کلید تهران با ارائه خدمات کلید سازی و قفل سازی در تمام مناطق تهران در چهار جهت اصلی بصورت کلید سازی شبانه روزی شمال تهران، کلید سازی شبانه روزی غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران و کلید سازی شبانه روزی جنوب تهران و حتی ما با کلمه کلید سازی شبانه روزی آماده ارائه خدمات توسط متخصصین خود هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس فوری